Kiedy i jak należy przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową u dzieci? Czy zasady jej przeprowadzania są takie same jak w przypadku osób dorosłych? O zasadach defibrylacji u dzieci można poczytać na hsmedical.pl. Defibrylacja u dzieci przebiega inaczej. Przyczyny zatrzymania krążenia u dzieci są też inne. Defibrylację małego pacjenta należy zaczynać od wprowadzenia do organizmu 5 wdechów. Możliwe, że to wystarczy, aby przynajmniej na chwilę uzupełnić niedobór tlenu. To właśnie niedobór tlenu jest najczęstszą przyczyną omdleń i NZK u dzieci.
Resuscytację krążeniowo-oddechową u dzieci przeprowadza się nawet przy lekko wyczuwalnym tętnie. Chcąc przywrócić akcję serca, najlepiej użyć defibrylatora automatycznego. Jeśli zdarzenie nastąpiło w miejscu publicznym, warto rozejrzeć się, czy w pobliżu nie ma defibrylatora.
Defibrylator trzeba włączyć i podłączyć elektrody do ciała pacjenta. Urządzenie samo przeprowadzi analizę funkcji życiowych. Zdecyduje też, czy potrzebna jest elektrostymulacja. U dzieci, które ważą mniej niż 25 kg, należy użyć elektrod pediatrycznych.
Firmy według kategorii
Meble i ozdoby do Twojego wnętrza
Zakupy, kultura i rozrywka - baza punktów
Usługi remontowo-budowlane
Katalog produktów i usług dla każdego
Usługi z zakresu mediów i badania rynku
Rejestr usług dla zdrowia i urody
Finanse i ubezpieczenia - wykaz
Rejestr usług i urządzeń elektronicznych i AGD
Rejestr sklepów z odzieżą i obuwiem
Hodowla i rolnictwo
Transport dla Ciebie i firmy
Atrakcje turystyczne i noclegi
Opieka i zabawa - wykaz produktów dla dzieci
Baza kursów i szkoleń
Baza organizacji i stowarzyszeń